Sobota, 20 stycznia 2018, tydzień nieparzysty (03)

Konsultacje dr. Dorożyńskiego

Konsultacje dr. Dorożyńskiego w sesji i w sesji poprawkowej
1) środa, 24 stycznia, godz. 9-10.30, pok. B 206
2) środa 14 lutego, godz. 9-10.30, pok. B 206

Dr. T. Dorożyński`s consultations during the examination period and in the retake examination period
1) Wednesday, January 24, at 9-10.30, room B 206
2) Wednesday, February 14, at 9-10.30, room B 206

Opublikowane: 19-01-2018

Konsultacje dr Agnieszki Dorożyńskiej w sesji zimowej

22 i 26 stycznia o godz. 8.00- 9.30 w pokoju B203
Opublikowane: 13-01-2018

Konsultacje dr Justyny Wieloch

Poniedziałek 8 stycznia w godz. 9:30-11:00.
W sesji:
Piątek 26 stycznia i 2 lutego w godz. 9:30-11:00.
Opublikowane: 04-01-2018

Kolejne osiągnięcie pracownika Katedry

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, który ukazał się na FB Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnikiem opisywanego tam projektu jest pracownik naszej Katedry - prof. Jakub Kronenberg. Link do filmu oraz opis projektu są dostępne również na stronie Katedry na FB.

Opublikowane: 07-09-2017

Projekt #EMPL-OI

Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej projektowi #EMPL-OI, którego koordynatorem z ramienia UŁ jest pracownik Katedry Wymiany Międzynarodowej, dr Bogdan Buczkowski.

Szczegóły znajdą Państwo tutaj

Opublikowane: 21-02-2017

Sukces Katedry Wymiany Międzynarodowej!

Katedra Wymiany Międzynarodowej otrzymała dofinansowanie dwóch prestiżowych projektów dydaktycznych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o łącznej wartości powyżej 2 mln zł. Projekty zostały wysoko ocenione przez ekspertów a jeden uzyskał także akceptację i rekomendację Marszałka Województwa Łódzkiego.

Projekt „Biznes Międzynarodowy – GO GLOBAL” polega na przygotowaniu i realizacji programu kształcenia we współpracy z pracodawcami z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi kształcenia.

Projekt „International Entrepreneurship – GO GLOBAL” polega na przygotowaniu programu kształcenia w języku angielskim i dedykowany jest przede wszystkim studentom zagranicznym.

Projekty przyczyniają się do realizacji Strategii Województwa Łódzkiego a także programu umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Opublikowane: 15-12-2016

Prof. Jakub Kronenberg recenzentem w przewodzie doktorskim na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie i członkiem komisji oceniającej doktorat.

difusio_tesi_eng_.jpg
Opublikowane: 18-10-2016

Dr hab. Jakub Kronenberg

kronenberg.jpg

13 kwietnia 2015 Rada Wydziału Ekonomiczno-Socjologicnzego UŁ podjęła decyzję o nadaniu doktorowi Jakubowi Kronenbergowi stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 16-04-2015

Katedra Wymiany Międzynarodowej sygnatariuszem Koalicji Focus SMEs

certyfikat.jpg
Opublikowane: 03-10-2014

Zaproszenie

Katedra Wymiany Międzynarodowej Uniwersytetu Łódzkiego wraz ze Stowarzyszeniem Lifelong Learning mają zaszczyt zaprosić Państwa na wykłady Profesora Rogera Strange z University of Sussex w Brighton.

Profesor Roger Strange jest wybitnym ekonomistą i autorytetem w zakresie biznesu międzynarodowego, autorem i współautorem kilkudziesięciu uznanych publikacji naukowych. Pełnił zaszczytne funkcje w organizacjach i instytucjach naukowych. W latach 2011-2012 przewodniczył European International Business Academy (EIBA), a obecnie jest przedstawicielem Wielkiej Brytanii w tej instytucji.

Wykłady odbędą się 17 i 18 października 2014 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (ul. Rewolucji 1905 r.  nr 41) w sali C140:

17.10, godz. 9.00-12.00 - The determinants of FDI Location;

17.10, godz. 14.00-17.00 - Distance in International Business (wykład będzie tłumaczony symultanicznie);

18.10,  godz. 9.00-10.30 - Corporate governance and FDI decisions.

Organizacja wykładów możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi.

Opublikowane: 16-09-2014

Wykłady w Kazimieras Simonavicius University (Wilno, Litwa)

W dniach 8-13 września 2014 r. dr Tomasz Dorożyński przebywał w Wilnie w ramach programu LLP-ERASMUS. Poprowadził wykłady dla studentów Kazimieras Simonavicius University na temat unijnej polityki spójności oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Opublikowane: 15-09-2014

Praktyki w Urzędzie Miasta Łodzi

praktyki.jpg

Uniwersytet Łódzki podpisał umowę z Urzędem Miasta Łodzi o współpracy w organizacji praktyk studenckich. Studenci II roku MSG (specjalność Biznes międzynarodowy)  w wyniku rekrutacji zostali zakwalifikowani i otrzymali szansę odbycia praktyk w Wydziale Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Łodzi. Dotychczas w projekcie wzięło udział 4 naszych studentów.

Na zdjęciu obok studenci biorący udział w praktykach (od lewej w dolnym rzędzie: Julia Łuźniak, Agnieszka Olczak, Justyna Adrianowska i Michał Zaremba) wraz z Opiekunami i Dyrektorem Wydziału Zamówień Publicznych p. Tomaszem Głuszczakiem (od lewej: p. Marcin Kalmus, p. Elżbieta Maciejewska, Dyrektor Wydziału Tomasz Głuszczak, p. Iwona Kowalczyk, p. Magdalena Bednarek-Sicińska, p. Tomasz Olszówka).

Opublikowane: 12-06-2014

Staż w ramach programu STAR

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Bednarek, studentka II roku MSG, specjalność Biznes międzynarodowy (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) oraz Business Management (Wydział Zarządzania) z powodzeniem przeszła rekrutację w ramach programu STAR i obecnie odbywa staż w firmie Infosys BPO Poland Sp. z o.o. Sukces zawdzięcza między innymi przygotowaniu analizy finansowej firmy Logitech oraz prezentacji wyników tej analizy w języku angielskim.

Opublikowane: 12-06-2014

REKRUTACJA NA STUDIA!

ELEKTORNICZNA REJESTRACJA NA STUDIA STACJONARNE I ORAZ II STOPNIA W TOKU.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY NA STRONIE KIERUNKU MSG!

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU!

Opublikowane: 03-06-2014

Nieobecność dr Małgorzaty Misiak

Doktor Małgorzata Misiak przebywa w semestrze letnim roku akademickiego 2013/14 na urlopie zdrowotnym.

Opublikowane: 28-01-2014
ARCHIWUM ›