Piątek, 19 października 2018, tydzień parzysty (42)

Konsultacje pracowników Katedry

Konsultacje pracowników znajdują się na stronie Instytutu Ekonomii

Bieżące zmiany są umieszczane na stronie głównej Katedry w dziale Aktualności

W przyszłym tygodniu (15-20 X 2018r) wszystkie zajęcia i konsultacje dr Justyny Wieloch są odwołane.

Opublikowane: 18-09-2018

Projekt #EMPL-OI

Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej projektowi #EMPL-OI, którego koordynatorem z ramienia UŁ jest pracownik Katedry Wymiany Międzynarodowej, dr Bogdan Buczkowski.

Szczegóły znajdą Państwo tutaj

Opublikowane: 21-02-2017

Sukces Katedry Wymiany Międzynarodowej!

Katedra Wymiany Międzynarodowej otrzymała dofinansowanie dwóch prestiżowych projektów dydaktycznych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o łącznej wartości powyżej 2 mln zł. Projekty zostały wysoko ocenione przez ekspertów a jeden uzyskał także akceptację i rekomendację Marszałka Województwa Łódzkiego.

Projekt „Biznes Międzynarodowy – GO GLOBAL” polega na przygotowaniu i realizacji programu kształcenia we współpracy z pracodawcami z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi kształcenia.

Projekt „International Entrepreneurship – GO GLOBAL” polega na przygotowaniu programu kształcenia w języku angielskim i dedykowany jest przede wszystkim studentom zagranicznym.

Projekty przyczyniają się do realizacji Strategii Województwa Łódzkiego a także programu umiędzynarodowienia polskich uczelni.

Opublikowane: 15-12-2016

Prof. Jakub Kronenberg recenzentem w przewodzie doktorskim na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie i członkiem komisji oceniającej doktorat.

difusio_tesi_eng_.jpg
Opublikowane: 18-10-2016

Dr hab. Jakub Kronenberg

kronenberg.jpg

13 kwietnia 2015 Rada Wydziału Ekonomiczno-Socjologicnzego UŁ podjęła decyzję o nadaniu doktorowi Jakubowi Kronenbergowi stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowane: 16-04-2015

Katedra Wymiany Międzynarodowej sygnatariuszem Koalicji Focus SMEs

certyfikat.jpg
Opublikowane: 03-10-2014

Zaproszenie

Katedra Wymiany Międzynarodowej Uniwersytetu Łódzkiego wraz ze Stowarzyszeniem Lifelong Learning mają zaszczyt zaprosić Państwa na wykłady Profesora Rogera Strange z University of Sussex w Brighton.

Profesor Roger Strange jest wybitnym ekonomistą i autorytetem w zakresie biznesu międzynarodowego, autorem i współautorem kilkudziesięciu uznanych publikacji naukowych. Pełnił zaszczytne funkcje w organizacjach i instytucjach naukowych. W latach 2011-2012 przewodniczył European International Business Academy (EIBA), a obecnie jest przedstawicielem Wielkiej Brytanii w tej instytucji.

Wykłady odbędą się 17 i 18 października 2014 r. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ (ul. Rewolucji 1905 r.  nr 41) w sali C140:

17.10, godz. 9.00-12.00 - The determinants of FDI Location;

17.10, godz. 14.00-17.00 - Distance in International Business (wykład będzie tłumaczony symultanicznie);

18.10,  godz. 9.00-10.30 - Corporate governance and FDI decisions.

Organizacja wykładów możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Łodzi.

Opublikowane: 16-09-2014

Wykłady w Kazimieras Simonavicius University (Wilno, Litwa)

W dniach 8-13 września 2014 r. dr Tomasz Dorożyński przebywał w Wilnie w ramach programu LLP-ERASMUS. Poprowadził wykłady dla studentów Kazimieras Simonavicius University na temat unijnej polityki spójności oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Opublikowane: 15-09-2014

Praktyki w Urzędzie Miasta Łodzi

praktyki.jpg

Uniwersytet Łódzki podpisał umowę z Urzędem Miasta Łodzi o współpracy w organizacji praktyk studenckich. Studenci II roku MSG (specjalność Biznes międzynarodowy)  w wyniku rekrutacji zostali zakwalifikowani i otrzymali szansę odbycia praktyk w Wydziale Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Łodzi. Dotychczas w projekcie wzięło udział 4 naszych studentów.

Na zdjęciu obok studenci biorący udział w praktykach (od lewej w dolnym rzędzie: Julia Łuźniak, Agnieszka Olczak, Justyna Adrianowska i Michał Zaremba) wraz z Opiekunami i Dyrektorem Wydziału Zamówień Publicznych p. Tomaszem Głuszczakiem (od lewej: p. Marcin Kalmus, p. Elżbieta Maciejewska, Dyrektor Wydziału Tomasz Głuszczak, p. Iwona Kowalczyk, p. Magdalena Bednarek-Sicińska, p. Tomasz Olszówka).

Opublikowane: 12-06-2014

Staż w ramach programu STAR

Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Bednarek, studentka II roku MSG, specjalność Biznes międzynarodowy (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) oraz Business Management (Wydział Zarządzania) z powodzeniem przeszła rekrutację w ramach programu STAR i obecnie odbywa staż w firmie Infosys BPO Poland Sp. z o.o. Sukces zawdzięcza między innymi przygotowaniu analizy finansowej firmy Logitech oraz prezentacji wyników tej analizy w języku angielskim.

Opublikowane: 12-06-2014

REKRUTACJA NA STUDIA!

ELEKTORNICZNA REJESTRACJA NA STUDIA STACJONARNE I ORAZ II STOPNIA W TOKU.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY NA STRONIE KIERUNKU MSG!

ODWIEDŹ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU!

Opublikowane: 03-06-2014

Nieobecność dr Małgorzaty Misiak

Doktor Małgorzata Misiak przebywa w semestrze letnim roku akademickiego 2013/14 na urlopie zdrowotnym.

Opublikowane: 28-01-2014
ARCHIWUM ›